Legalább 80 éve nem látott zuhanás jön a tőzsdéken, ez a 2008-as válságnál is sokkal rosszabb lesz

Legalább 80 éve nem látott zuhanás jön a tőzsdéken, ez a 2008-as válságnál is sokkal rosszabb lesz

Bár jelenleg úgy néz ki, hogy sikerül elkerülni az amerikai államcsődöt, azonban így is rengeteg globális bizonytalansági tényező árnyékolja be a rövid és hosszabb távú kilátásokat a tőzsdéken, lehet itt gondolni az OPEC-olajhatalmak közelgő termelési döntésére, az amerikai regionális bankok körüli komoly problémákra, a lassuló, de továbbra is makacsan magasan alakuló inflációra vagy akár az elhúzódó orosz-ukrán háborúra. Ebben a környezetben hiába láthatunk egyre robosztusabb, tech-fókuszú ralit a piacokon, több befektetési guru is kongatja már a vészharangot, hogy bizony ennek nem lesz jó vége - most Jim Rogers, a Soros György féle Quantum Fund 80 éves társalapítója osztotta meg a véleményét a tőkepiaci kilátásokat illetően, a guru jóslataiban nincs sok köszönet.

Küszöbön az újabb aranyláz - Új csúcsok jöhetnek?

Küszöbön az újabb aranyláz - Új csúcsok jöhetnek?

Az elmúlt napokban a bankszektorban erősödő bizalmatlanság valóságos pánikot váltott ki a nemzetközi piacokon, miután néhány regionális amerikai bank és a Credit Suisse problémái után a befektetők előtt ismét megjelent 2008 réme. A kezdeti ijedtség következtében egyéves csúcsára száguldott az arany árfolyama, a döntéshozóknak azonban úgy tűnik hamar sikerült megnyugtatnia a piaci szereplőket, így a közkedvelt menekülőeszköz látványos gyorsasággal dobta el az elmúlt napok emelkedésének számottevő részét. Ennek ellenére középtávon a makrogazdasági körülmények mégis adottak lehetnek a további emelkedéshez, így könnyen lehet, hogy hamarosan új csúcsokat is láthatunk majd.

Megszólalt a sztárbefektető: régóta nem volt ekkora esélye a globális recessziónak

Megszólalt a sztárbefektető: régóta nem volt ekkora esélye a globális recessziónak

A vártnál magasabb inflációs adat kedden alaposan megijesztette a befektetőket, a tengerentúli tőzsdéken több mint két éve nem látott eladási hullám söpört végig. A kamatemelési és inflációs kilátásokkal kapcsolatban azóta több neves guru is elmondta a véleményét, most az egykoron Soros György alatt, a Quantum alap portfóliómenedzsereként dolgozó veterán sztárbefektető Stanley Druckenmiller osztotta meg vélekedését a globális gazdaság és a részvénypiac kilátásaival kapcsolatban.

Piaci összeomlásban teszteli Amerika legnagyobb bankjait a Fed

Piaci összeomlásban teszteli Amerika legnagyobb bankjait a Fed

Meghatározta az idei stresszteszt paramétereit a Fed, többek között azt is vizsgálva, hogyan reagálnának a legnagyobb amerikai bankok egy 55%-os tőzsdei esésre. Az eredmények nagyban befolyásolják, mennyi osztalékot fizethetnek majd ki – számol be a hírről a Financial Times.

Merre mennek tovább a részvénypiacok? Megszólaltak a szakértők

Merre mennek tovább a részvénypiacok? Megszólaltak a szakértők

Láttuk már a piacok alját vagy hamarosan jön a március végi mélypontok újratesztelése? Érdemes már beszállni a részvénypiacokon vagy a kivárás ajánlott? Rendkívüi a koronavírus miatt kialakult bizonytalanság, a nagy befektetőházak stratégái, elemzői, és a guruk rendkívül megosztottak a hogyan továbbal kapcsolatban. Most újabb vélemények érkeztek.

Lehman-szerű összeomlás jöhet egy héten belül - Figyelmeztet a Nomura elemzője

Lehman-szerű összeomlás jöhet egy héten belül - Figyelmeztet a Nomura elemzője

A legpesszimistább forgatókönyvet vázolta fel Mansanari Takada, a Nomura makrostartégája: egy héten belül az egyik legnagyobb vizsgája jöhett az amerikai tőzsdének, könnyen lehet, hogy még a tavaly decemberi piaci összeomlásnál is nagyobbat fogunk látni, sőt, Lehman-szerű összeomlásról is beszélt az elemző - számol be a hírről a CNBC.

Csúcson a részvénypiacok - Merre tovább?

Az elmúlt hetekben látványos menetelést produkált a hazai részvénypiac, ezzel folytatódott az évek óta tartó nyerő széria. A fák azonban nem nőnek az égig, kérdés, hogy a befektetők mennyire állnak készen az esetleges fordulatra és milyen lehetőségeik vannak egy új környezetben. A következő Portfolio befektetői klubon ennek járunk utána meghívott szakértőinkkel.

Vagyonokat vesztettek a techmogulok a tőzsdei esésben

Tegnap 4,4%-ot esett a Nasdaq, a legtöbbet az elmúlt hét évben, és ezt a technológiai cégek vezetőinek pénztárcája is megérezte: a Bloomberg Billionaires Index adatai szerint csak szerdán összesen 33 milliárd dollárt vesztettek.

Itt a bizonyíték, hogy a gazdagoknak meg se kottyan egy tőzsdei pánik

Itt a bizonyíték, hogy a gazdagoknak meg se kottyan egy tőzsdei pánik

Tavaly a világ leggazdagabb emberei is nagyot kaszáltak a részvénypiacok kedvező mozgásából, az Amazon szárnyalásának köszönhetően például Jeff Bezos megelőzte Bill Gatest és az első helyre küzdötte fel magát. Csakhogy idén a részvénypiacok meglehetősen volatilissé váltak, az utóbbi időben - elsősorban a kereskedelmi háború kirobbanásával kapcsolatos aggodalmak miatt - szinte már követni sem lehet a piacok mozgását. Néhány dollármilliárdosnak még ilyen környezetben is sikerült idén növelnie a vagyonát, de voltak olyanok, akik meg sem rezdültek egy-egy nagyobb piaci esésnél.

1929 óta nem láttunk ilyet az amerikai tőzsdén

Bár a mai az első kereskedési nap az amerikai tőzsdéken ebben a negyedévben és még nincs is vége, a Bloomberg hírügynökség máris elővette a historikus árfolyamadatokat.

Senki nem bukott még ekkorát, mint Warren Buffett

3,7 milliárd dollárt vesztett hétfő óta a híres amerikai befektető, Warren Buffett, amiért az amerikai részvénypiacok már harmadik napja nem térnek magukhoz, sőt, tegnap az eddigieknél is erősebb esés bontakozott ki Trump importvámról szóló bejelentése miatt. Ez alatt a pár nap alatt Buffett olyan bukót halmozott fel, mint senki más a világon.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Tüzes vita az elnökjelöltek között: Kamala Harris sarokba szorította Donald Trumpot
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.